Gülöz Makina Metal Döküm Plastik San. Tic. Ltd. Şti.

Motor Gergi Rayları

Motor Gergi Rayları SF Yıldız Makina

Motor Gergi Rayları

AVANTAJ VE ÖZELLİKLERİ

• Motor gergi rayları, makine ve diğer imalat sahalarında kullanılan elektrik motorları, redüktörlü motorlar ve şanzımanların; kayış, zincir gibi hareket ileten elemanların gerdirilmesinde kullanılır.
• Motor gücü ve devir sayılarına göre standart olarak imal edilen motor gergi rayları, kullanım alanlarına göre seçilerek yerine civatalı olarak montaj edilir. Bu nedenle, hassas olarak merkezleme sağlanmış olur. Gerdirme sistemi, motor ray üzerine cıvata ile monte edildikten sonra sabitlenir ve gergi sisteminde bulunan somun cıvata mekanizması vasıtasıyla istenilen oranda kayış ve zincir gibi elemanlar motorun çekilmesiyle gerdirilmiş olur.
• Buradaki amaç, eksenel olarak hassas bir şekilde parçanın gerdirilmesi ve kullanım yerlerinde pratik olarak motorun gücüne bağlı kalarak hazır bir mekanizmanın makineye montaj edilmesidir. Bu avantajlar içerisinde üretici firma veya mekanizmayı kullanacak olan kişi hem standartlara uygun bir mekanizma kullanmış olacak hem de zaman ve işçilik gibi durumları en aza indirmiş olacaktır.
• Türkiye şatlarında hala aşırı balanslı ve aşırı yalpalamalı aktarma organları kullanılmaktadır. Bu nedenle 2 farklı çeşit motor gergi rayı üretmekteyiz. Balanslı veya yüksek eylemsizlik momenti olan sistemlerde kullanılmak üzere kalın, daha hafif güç aktarma elemanı ve balanssız sistemler için ince motor gergi rayları firmamızca önerilir.


ÜRÜN PDF   TALEP GÖNDER

Motor Gergi Rayları SF Yıldız Makina


Motor Gergi Rayları

Benzer Ürünlerimiz